Auto etapy III - Šímasprint

29. - 30. 12. 2007

Odry, CZ

< Zpět /Back


Text: Plha - Foto: Krb a fan-club


     Na poslední Oderské závody jsme se všichni dlouho těšili a mezi námi nebyla řeč o ničem jiném, než jestli bude sníh nebo ne. Nakonec nás počasí moc nepotěšilo, ale i přesto nám to neubralo na náladě a chuti si pěkně zazávodit. Vše začalo předvánoční rezervací ubytování na Středním oderském internátě, což bylo asi dvě stě metrů od startu nedělní RZ. Po zdárném prožití Vánoc už vrcholily přípravy aut i posádek, kterým se páteční odjezd pomalu blížil.

     Jako vždy byl sraz v Holešově, odkud kolem jedné hodiny všechny čtyři posádky vyrazily. Cestou ještě proběhla zastávka v Hranicích na občerstvení. Po příjezdu do Oder přišlo na řadu jako první ubytování, i když jsme už byli myšlenkami na tréninku RZ. Ale i náš čas přišel a už jsme všichni odjížděli omrknout sobotní trasu. Trochu jsme bloudili sem a tam, než jsme si ujasnili, kde má být přesně sobotní start.

     Následovaly čtyři průjezdy, což nám stačilo na napsání této krásné RZ a už hurá na druhou RZ, kde se podle zákulisních zpráv měl objevit tolik očekávaný sníh. Vše se naplnilo a při příjezdu k první zatáčce se na nás usmála sněhová pokrývka. Záhy jsme zjistili, že je to spíš led než sníh, ale i tak jsme se zdárně s Leňou doklouzali za poslední zatáčku nad lesem, kde se za chvíli objevil i Plža s Plhusem a Mike se Smážou. Čekali jsme ještě příjezd poslední modré Felície, ale zanedlouho jsme zjistili, že si Švára s Tomem ustlali dole v příkopě, jak nám sdělila projíždějící posádka  modrého Subaru. Všichni jsme honem spěchali na pomoc, ale jak se ukázalo, kluci byli v dobré náladě a hlavně auto se za pomoci kamarádských soupeřů s Mazdou 323 podařilo dostat zpátky bez poškození na cestu. Ještě jednou jsme všichni vyjeli nahoru, kde jsme sledovali taktiku ostatních posádek. Švára si projel ledovou zkoušku ještě párkrát, aby lépe poznal nástrahy takových úseků. Ale to už padala tma a co bylo ještě horší, začala být i pěkná zima, a tak jsme zamířili na internát, kde jsme měli spát.
     Ubytování bylo velmi pěkné a měli jsme i klubovnu, ve které byla televize a DVD přehrávač, takže jsme večer trávili sledováním filmů a příprav na náročný den závodu. Večer nastaly menší komplikace, protože Mikeho spolujezdec Smáža dostal teplotu a velkou zimnici, což Michalovi sebralo celkem náladu a pomýšlel, že asi budou muset jet domů. Vše dobře dopadlo, pomohl teplý čaj a spánek. S Plhusem jsme neodolali zvukům nočních tréninků, které jsme slyšeli z okna a znovu jsme vyrazili na trať. Nahoře jsme zjistili, že jsme zde jen my dva blázni, kteří mrznou v lese a čekají na trénující posádky. Kvůli posunutému rannímu startu nás čekalo celkem brzké vstávání, ale myslím, že nám to moc nevadilo. Jako vždy proběhla nutná registrace a zaplacení startovného.

     Před rozpravou jsme nalepili startovní čísla. Při jejich nalepování nastal problém se zmrzlou páskou, ale nakonec jsme všechny čísla zdárně přilepili. Sobotní závody probíhaly celkem v pohodě, až na jednu moji větší "krizovku" v lese, kterou jsem se štěstím zvládl. Mike probrzdil vracák, nestálo ho to ale příliš času. Vše šlo jak mělo a sobotní závody byly za námi, a i když čtvrtá jízda se dala časově ještě zvládnout, pan Šíma raději vše ukončil, aby neriskoval zdraví řádně promrzlých pořadatelů. Počkali jsme na výsledky, které naši posádku moc potěšily, protože jsme se v Poháru ŠRC 2007 umístili jako první. Na druhém místě byla posádka Plšek - Pléha, na třetím posádka druhé modré Felicie Krajča - Bartošek a čtvrtý skončili Šimíček se Smažinkou, kterému opět nebylo dobře, takže se s námi rozloučili a zamířili k domovu.     Zbylé tři posádky jsme ještě jednou zamířili k prohlídce trati a dopsání rozpisu nedělní RZ. Zde se k nám připojil i náš kamarád Lukáš, který vše bedlivě fotil. Ještě před setměním jsme zamířili do našeho přechodného bydliště, ve kterém se objevili i kluci z Holešova a pustili nám své záběry, které přes den natočili. Vše jsme probírali až do pozdních nočních hodin, ale postupně nás přepadala únava a pomalu jsme se vytráceli do peřin.

     V neděli ráno nás místo budíku vzbudil čilý venkovní ruch, začínal nový závodní den. Nebylo kam spěchat, ale nervozita před náročnou nedělní trasou nenechala nikoho klidným. Jako vždy proběhla rozprava s jezdci, na které jsme se dozvěděli, že se nedělní RZ pojede čtyřikrát. Závody začaly a my jsme se pomalu přibližovali k prvnímu startu. Napětí a nervozita byla opravdu veliká, ale než jsme se rozkoukali byla před námi fotobuňka, která nás pomalu, ale jistě poslala na trať. V cíli na nás čekal Plža s Plhusem a Švára s Tomem. Všichni jsme byli rádi, že jsme v pořádku v cíli a začalo porovnávání času na stopkách. Zjistili jsme s Leňou, že máme nejlepší čas, ale nebyli mezi námi takové rozestupy jako v sobotu.   

     Během dalších průjezdů se trať stále více uklouzala, našim cílem proto bylo hlavně zdárně dokončit celou soutěž. Před poslední jízdou jsme byli s Leňou první, o sedm vteřin zpět byli Plža s Plhusem, jako třetí se drželi Švára s Tomem. Já jsem v posledním průjezdu zvolnil, což byla chyba. Zlínsko - chvalčovská dvojice v modré Felicii vsadila v poslední zkoušce vše na jednu kartu a bojovným výkonem nám nadělila osm vteřin. Poslední závod sezony tedy připadl našim letošním největším konkurentům. Pro větší napětí jsme totiž do Poháru ŠRC 2007 bodovali každý den tohoto závodu zvlášť. V celkovém hodnocení poháru to však nic změnit nemohlo, i druhé místo nám zaručilo jasné vítězství. Po celoročním soupeření jsme tedy vystoupali na nejvyšší vrcholek pomyslných stupňů vítězů.

     Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás letos podporovali, protože to byla naše první, ale o to víc krásná a povedená sezóna. Dále patří velký dík rodičům za psychickou a hlavně finanční podporu, která byla taky hodně důležitá. Věříme že v roce následujícím sena závodní tratě vrátíme a svedeme nejeden napínavý souboj.Všechna práva vyhrazena ŠRC 2007 / All rights reserved ŠRC 2007